Зв'яжіться з нами
По телефону + 7 (495) 928-08-52, email info@solvex.pro або просто заповніть форму нижче:
СОЛОНИЙ ЛИМАН - ПЕРЛИНА ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ
Солоний лиман... Ще зовсім недавно про цю перлину України знало тільки вузьке коло науковців, лікарів, геологів та кмітливих мешканців мальовничого Присамар'я на Дніпропетровщині. Але це загадкове солоне озеро здавна приваблює до себе своєю цілющою енергетикою, щільно поєднаною з чистим степовим небом, глодовим узліссям та запахом розігрітої на сонці живиці, що віє від високих сосен, які ростуть неподалік солоного мілководдя. Люди здавна знали про велику цілющу силу цього рідкісного оздоровчого озера. Адже тутешні мулові грязі, ропа озера та мінеральні води за своїми хімічними та гідробіологічними властивостями, за силою впливу на людський організм не поступаються аналогічним показникам багатьох знаменитих курортів.
Як лікувальний заклад Солоний лиман веде свою історію з далекого 1947 року, коли постановою Ради Міністрів УРСР територія хутору Новотроїцького була визнана курортом місцевого значення, а вже в серпні того ж року на курорті лікувалось більше сімдесяти хворих. Але справжнє відродження цього лікувального оазису Присамар'я почалося у 1988 році з будівництва нового комплексу будівель закладу.
На даний час Комунальне підприємство «Дніпропетровський обласний спеціалізований реабілітаційний центр «Солоний лиман» (КП «ДОСРЦ «Солоний лиман» ДОР») є потужною лікувальною установою на 340 ліжок, де щорічно проходять сучасне реабілітаційне лікування понад 3500 дорослих пацієнтів та 1200 дітей.

Згідно з Програмою медичних гарантій Національної служби здоров'я України курс медичної реабілітації за усіма сучасними світовими стандартами проводиться на безоплатній основі (див. розділ «Реабілітація»). Також безоплатним є проживання, триразове лікувальне харчування, базове лабораторне обстеження та окремі види лікувального масажу.

Унікальною особливістю медичної реабілітації в КП «ДОСРЦ «Солоний лиман» ДОР» є можливість поєднання традиційних медико-реабілітаційних заходів із процедурами, при яких використовуються цілющі грязі Солонолиманського родовища. Грязь озера Солоний лиман належить до мулових сульфідних грязей материкового типу, має високу пластичність, в'язкість, мазевидність. Грязь тонкого остову, зміст крупних часток 0,25 мм і більше складає всього 0,4%, забрудненість її незначна. Від 60-90% грязі має дрібнодисперсну структуру, що дозволяє використовувати її без допоміжної обробки. По тепломісткості та теплопровідності вона одна із найкращих серед відомих грязелікувальних озер.
Можливе проведення комбінованого грязелікування в інфрачервоній сауні («єгипетська» методика),
У комплексному лікуванні також можуть бути застосовані сучасні види апаратної фізіотерапії,

озокерито-парафіно­лікування, оздоровчий масаж,
бальнеотерапія у вигляді мінеральних, йодобромних та гідромасажних ван,
гідроколонотерапія, гідролазеротерапія,

душ Шарко,
підводний витяг хребта в теплій мінеральній воді з використанням найсучаснішого обладнання,
внутрішнє вживання лікувальної мінеральної води із бювету лікарні,
інгаляції в «соляній кімнаті».
Слід зазначити, що перелічені види грязе-, бальнео- та фізіолікування не входять до Програми медичних гарантій Національної служби здоров'я України. Тому ці види ефективного, але додаткового лікування в КП «ДОСРЦ «Солоний лиман» ДОР» надаються на платній основі (див. розділ «Платні послуги»). Наостанок хотілось би зробити наголос на тому, що Солоний лиман як лікувальний осередок - це згуртований колектив однодумців та талановитих самодостатніх лікарів і медичних сестер, які успадкували кращі риси з часів мудрої земщини Катеринославу. Кожен співробітник лікарні - професіонал високого рівня, фахівець з великої літери, доброзичливий партнер та колега, колодязь мудрості, психолог та психотерапевт. Тому характерною особливістю лікарні «Солоний Лиман» є те, що в програму лікування закладається не тільки природне багатство цього чарівного степового краю України, фізіотерапевтичні та бальнеологічні процедури, а ще й психологічний та психотерапевтичний клімат установи, який заохочує до повноцінного, яскравого та здорового життя.